Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Блудниот син)

1463

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во црквата Света Петка во Мил Парк се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни .

Previous articleСвета Литургија и молебен за почеток на нова учебна година во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Блудниот син)