Света Литургија во црквата Света Никола во Перт (Недела на Светите Отци)

1088

На 20 мај 2018 година, во Седмата Недела по Велигден – на Светите Отци, кога се празнува споменот на јавувањето на Чесниот Крст во Ерусалим, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Светите отци)
Next articleХристос Воскресе! – зборови што ѓаволот го горат како оган