Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (27-ма Недела по Педесетница)

1686

На 10 декември, во 27-та недела по Педесетница, кога се одбележува споменот на светиот маченик Јаков Персиски, 17-те Индиски преподобни маченици, преподобните Роман Чудотворец, Пафнутиј и Натанаил, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleГоспод никојпат не нè остава