Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (26-та Недела по Педесетница)

1427

На 3 декември, 2017 година, во 26-тата Недела по Педесетница, на претпразненството на празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот, кога се празнува споменот на преподобниот Григориј Декаполит, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (26-та Недела по Педесетница)
Next articleВоведение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон