Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (25-та Недела по Педесетница)

1609

На 26 ноември, 2017 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Златоуст – Патријарх Цариградски и на преподобниот маченик Дамаскин, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија и Крштевка во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (25-та Недела по Педесетница)