Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (26-та Недела по Педесетница)

870

На 25 ноември, 2018 година, во 26-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Милостив и преподобниот Нил Мироточив, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (27-ма Недела по Педесетница)