Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Осма Недела по Педесетница)

1050

На 22 јули, 2018 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Панкратиј Епископ Тавроменски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ, се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Осма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Осма Недела по Педесетница)