Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Шеста Недела по Педесетница)

978

На 8 јули 2018 година, во Шестата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Февронија и преподобните Дионисиј и Дометиј, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Иванден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста (Шеста Недела по Педесетница)