Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Самарјанката)

1092

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Самарјанката)