Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.

1842

На 18 Јуни 2017 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Доротеј и преподобниот Теодор Пустиник, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтора Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleСвета Литургија во Соборната Црква – Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн