Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (22 Недела по Педесетница)

1854

На 5 ноември 2017 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков брат Господов, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (22 Недела по Педесетница)