Света Литургија во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул

1485

На 27 октомври, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн