Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

866

На 8 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот отец наш Климент Охридски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон