Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (16-та Недела по Педесетница)

1197

На 16 септември, 2018 година, во 16-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Антим Никомидиски и светата маченичка Василиса, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (16 Недела по Педесетница)
Next articleОд изградбата на Митрополијата и Православниот културен центар при Соборната Црква во Сиденхам