Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела Месопусна)

1097

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела Месопусна)