Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Блудниот син)

1623

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Блудниот син)