Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Светите отци)

1073

На 20 мај 2018 година, во Седмата Недела по Велигден – на Светите Отци, кога се празнува споменот на јавувањето на Чесниот Крст во Ерусалим, во манастирот Свети Прохор Пчински, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Светите Отци)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Никола во Перт (Недела на Светите Отци)