Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1185

На 9 јуни 2018 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Терапонт и светите маченици Теодора и Дидим, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСреќата не е главна цел на бракот
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Втора Недела по Педесетница)