Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1149

На 2 јуни, 2018 година, на Оданието на Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик и исцелител Талалеј и светиот маченик Асхалон, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Сите Светии)