Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

835

На 19 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски – Чудотворец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам