Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

945

На 10 ноември, 2018 година, во Саботата на 24-та седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Теренциј и Неонила, светиот Стефан Канаит и светата великомаченица Параскева Икониска, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleДобротворна донаторска вечер за доизградба на Православниот културниот центар во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (24-та Недела по Педесетница)