Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински (Задушница)

1091

На 3 ноември 2018 година, во Саботата на 23-тата седмица, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Иларион Мегленски, и кога се прави спомен на упокоените, во манастирот Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија и се изврши Панихида.

Previous articleАрхиерејска Цвета Литургија во црквата Свети Климент Охридски во Порт Кембла
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (23-та Недела по Педесетница)