Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (19 Недела по Педесетница)

1113

На 7 октомври, 2018 година, во 19-тата Недела по Педесетница, кога се празнува Соборот на Сите македонски Светители и првомаченичката и рамноапостолна Текла, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (19 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (20-та Недела по Педесетница)