Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Шеста Недела по Педесетница)

1122

На 8 јули 2018 година, во Шестата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Февронија и преподобните Дионисиј и Дометиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Шеста Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Шеста Недела по Педесетница)