Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин (24-та Недела по Педесетница)

1537

На 19 ноември 2017 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Павле Исповедник – Патријарх Цариградски, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (24-та Недела по Педесетница)