Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1191

На 17 март 2018 година, во саботата од четвртата седмица на Великиот Пост, кога се празнува споменот на преподобниот Герасим Јордански и преподобниот Јован Посник, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се заблагодарија на Бога и се причестија со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleМало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свeта Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleНедела на преподобен Јован Лествичник во манастирот Донибрук