Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1565

На 17 февруари 2018 година, кога Црквата го празнува споменот на преподобниот Исидор Пелусит и преподобниот Николај Исповедник, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се заблагодарија на Бога и се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Сретение Господово)
Next articleЗаврши наставата на Летниот камп по православна веронаука во Соборната црква во Сиденхам