Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1602

На 3 февруари, 2018 година, кога Црквата го празнува споменот на преподобниот Максим Исповедник и светиот маченик Неофит, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верните се заблагодарија на Бога и се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleThe love of Christ inspires us to sacrifice ourselves for our brother
Next articleСвета Литургија и молебен за почеток на нова учебна година во црквата Свети Никола во Перт