Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1731

На 16 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Софониј и светиот Јован Молчалник, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleContending for the Orthodox Faith
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (28-ма Недела по Педесетница)