Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1583

На 2 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на пророкот Авдиј и на преподобните Варлаам и Јоасаф, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleFasting is alien to the memory of evil
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (26-та Недела по Педесетница)