Света Литургија во манастирот Донибрук (Недела Четврта по Педесетница)

838

На 24 јуни, 2018 година, во четвртата недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апостоли Вартоломеј и Варнава, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела Четврта по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела Четврта по Педесетница)