Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн

1517

На 27 октомври, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Роклин