Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

1583

На 9 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и споменот на обновувањето на киевскиот храм на Свети Георгиј Победоносец, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleКако да се подготвиме за првата исповед
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг