Света Литургија во Соборната Црква – Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн

1387

На 22 Јуни 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Кирил Александриски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleЖивот во породилни болки
Next articleДа изгубиме сѐ за да станеме имот – сопственост на Бога