Света Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1403

На 27 октомври, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул