Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1340

На 23 јули 2017 година, во 7 – та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на 45 – те Никополски маченици и на преподобниот Антониј Печерски, во манастирот свети Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше Утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleHuman and Divine justice
Next articleСвета Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам