Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1390

На 7 јули 2017 година, по повод празникот Раѓање на Свети Јован Крстител, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articlePurity of the heart
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам