Света Божествена Литургија во манастирот Роклин

1579

На 28 октомври 2017 година, кога се празнува споменот на 40 битолски маченици, на преподобниот Евтимиј Солунски и на светиот маченик Лукијан, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн
Next article21 Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Света Петка – Мил Парк