Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1488

На 27 октомври, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразнична вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај