Света Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

1370

На 6 Август, во 9 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Христина и на светите маченици Борис и Глеб, во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн