Раѓање Христово – Божик во црквата Свети Никола во Перт

1100

На 7 Јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

 

Previous articleРаѓање Христово – Божик во црквата Свети Никола во Престон
Next articleРаѓање Христово – Божик во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн