Раѓање Христово – Божик во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1469

На 7 Јануари, по повод празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, Верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово – Божик во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleРаѓање Христово – Божик во манастирот Донибрук