Раѓање Христово – Божик во манастирот Донибрук

1455

На 7 Јануари, по повод празникот Раѓање Христово – Божик, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, Верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово – Божик во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleРаѓање Христово – Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг