Прославен храмовиот празник во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

1401

На 8 Ноември, 2017 година, молитвено се одбележа храмовиот празник – Свети-великкомаченик Димитриј Солунски во црквата во Спрингвајл, Мелбурн.

Во црквата на Светиот Димитриј Солунски се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни!

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул