Празнична вечерна богослужба во Соборниот храм во Сиденхам, посветен на Раѓањето на Пресвета Богородица

1328

На 20 Септември 2017 година, вечерта, по повод храмовиот празник „Раѓање на Пресвета Богородица“, во Соборната Црква во Сиденхам, во сослужение на свештенството од Мелбурн, се отслужи празнична вечерна богослужба.
Верниот народ со молитвени песни ја прослави Мајката Божја просејќи ја нејзината мајчинска закрила.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.
Next articleРаѓање на Пресвета Богородица – Божествена Литургија во манастирот Донибрук