Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1044

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСе изработи пешачката патека околу новоизградената црква во манастирот Донибрук
Next articleПрославен храмовиот празник Мала Богородица во Соборната Црква во Сиденхам