Празникот Преображение Господово во црквата Свети Никола во Перт

1069

На 19 Август, 2018 година, кога Православната Црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Свети Никола во Перт, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleПразникот Преображение Господово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук