Празникот Преображение Господово во црквата Свети Илија во Футскрај

955

На 19 Август, 2018 година, кога Православната Црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение Господово во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл