Празникот Петровден во црквата Свети Никола во Престон

979

На 12 јули 2018 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleПразникот Петровден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleПразникот Петровден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук