Празникот Петровден во Соборната црква во Сиденхам

1136

На 12 јули 2018 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во Соборната црква раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Петровден во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Собор на 12-те Апостоли)